Warsztat kosmiczny

Napędy

Silniki manewrowe EXA-1
15 000 Kredytów


EXA-1 to nieco podrasowana wersja podstawowych silników manewrowych montowanych w każdym statku. Obecnie dość rozpowszechnione, głównie ze względu na niewygórowaną cenę względem swych mocniejszych braci EXA-2. Wykorzystywane głównie w statkach transportowych oraz wydobywczych. Rzadko kiedy napotkać można je w myśliwcach, za wyjątkiem ich starszych modeli.

Właściwości: kontrola +1

Aby zakupić Silniki manewrowe EXA-1 wykonaj przelew o wartości 15 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Silniki manewrowe EXA-2
50 000 Kredytów


Silniki manewrowe EXA-2 to bezpośredni następca zasłużonego modelu EXA-1. Pozwalające na znacznie lepszą manewrowość oraz kontrolę nad statkiem, są cenione zarówno przez początkujących pilotów myśliwców, jak i kosmicznych piratów. Wykorzystywane głównie przez wojsko, najemników oraz większe statki transportowe.

Właściwości: kontrola +2

Aby zakupić Silniki manewrowe EXA-2 wykonaj przelew o wartości 50 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Silniki manewrowe TA-X
200 000 Kredytów


TA-X to obecnie najlepsze, dostępne w ogólnym obiegu, silniki manewrowe. Znacznie przewyższają możliwości modelu EXA-2. Montowane przede wszystkim w statkach przeznaczonych do celów bitewnych. Cenione przez doświadczonych pilotów. W parze z ich osiągami, idzie jednak też ich wygórowana cena.

Właściwości: kontrola +3

Aby zakupić Silniki manewrowe TA-X wykonaj przelew o wartości 200 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Napęd podświetlny HS-1
50 000 Kredytów


Napęd podświetlny jest podstawowym komponentem każdego statku kosmicznego, bez którego podróż w przestrzeni kosmicznej byłaby niemal niemożliwa. Sprzęt ten generuje dodatkowo różne efekty grawitacyjne, między innymi te chroniące zarówno pilotów, jak i pasażerów, przed nagłymi zmianami przyśpieszenia podświetlnego. Obecnie wszystkie napędy podświetlne korzystają z technologii silników jonowych. Ulepszona jego wersja pozwala rozwijać o wiele większe prędkości, dzięki czemu podróż z planety na planetę staje się jeszcze szybsza.

Właściwości: prędkość statku +2

Aby zakupić Napęd podświetlny HS-1 wykonaj przelew o wartości 50 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Napęd podświetlny HS-2
150 000 Kredytów


Napęd podświetlny jest podstawowym komponentem każdego statku kosmicznego, bez którego podróż w przestrzeni kosmicznej byłaby niemal niemożliwa. Sprzęt ten generuje dodatkowo różne efekty grawitacyjne, między innymi te chroniące zarówno pilotów, jak i pasażerów, przed nagłymi zmianami przyśpieszenia podświetlnego. Obecnie wszystkie napędy podświetlne korzystają z technologii silników jonowych. Ulepszona jego wersja pozwala rozwijać o wiele większe prędkości, dzięki czemu podróż z planety na planetę staje się jeszcze szybsza.

Właściwości: prędkość statku +4

Aby zakupić Napęd podświetlny HS-2 wykonaj przelew o wartości 150 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Napęd FTL Greedy Crow
2 000 000 Kredytów


Napędy nad-świetlne zrewolucjonizowały podróże kosmiczne na wielu poziomach. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe stało się szybkie przemieszczanie pomiędzy układami planetarnymi. Korzystając z paliwa RS-12, są w stanie rozpędzić statek do prędkości nawet roku świetlnego na tydzień.

Właściwości: umożliwia podróże pomiędzy układami planetarnymi z prędkością 1ly/tyg.

Aby zakupić Napęd FTL Greedy Crow wykonaj przelew o wartości 2 000 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Napęd FTL Wise Owl
12 400 000 Kredytów


Napędy nad-świetlne zrewolucjonizowały podróże kosmiczne na wielu poziomach. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe stało się szybkie przemieszczanie pomiędzy układami planetarnymi. Korzystając z paliwa RS-24, są w stanie rozpędzić statek do prędkości nawet 6 lat świetlnych na tydzień.

Właściwości: umożliwia podróże pomiędzy układami planetarnymi z prędkością 6ly/tyg.

Aby zakupić Napęd FTL Wise Owl wykonaj przelew o wartości 12 400 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Napęd FTL High Stork
20 600 000 Kredytów


Napędy nad-świetlne zrewolucjonizowały podróże kosmiczne na wielu poziomach. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe stało się szybkie przemieszczanie pomiędzy układami planetarnymi. Korzystając z paliwa RS-48, są w stanie rozpędzić statek do prędkości nawet 24 lat świetlnych na tydzień.

Właściwości: umożliwia podróże pomiędzy układami planetarnymi z prędkością 24ly/tyg.

Aby zakupić Napęd FTL High Stork wykonaj przelew o wartości 20 600 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Osłony

Galaxy Industries "Shroud"
45 000 Kredytów


Jeden z pierwszych modeli osłon energetycznych, a w dodatku udany na tyle, że nadal znajduje się w obiegu. Shroud mimo swego wieku jest całkiem użyteczny, a swoje szczególne zastosowanie znajduje w mniejszych lub budżetowych statkach kosmicznych. Na jego popularność wpływa także niezbyt wygórowana cena, która może być przystępna nawet dla biedniejszych kapitanów.

Osłony: [12/20]
Siła osłon: [14/20]

Aby zakupić Galaxy Industries "Shroud" wykonaj przelew o wartości 45 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Galaxy Industries "Omega"
80 000 Kredytów


Omega powstała niedługo – bo zaledwie dwa lata – po modelu Shroud. Proces prac był taki krótki z jednego, prostego powodu: Omega zwyczajnie bazuje na ww. osłonach, łatając przy tym ich luki i usprawniając parę rzeczy. Przez niektórych nazywana też "Shroud-2", nadal pozostaje względnie tania.

Osłony: [13/20]
Siła osłon: [15/20]

Aby zakupić Galaxy Industries "Omega" wykonaj przelew o wartości 80 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

TOT Corp. "Lazarus"
100 000 Kredytów


Technologia wykorzystywana przy pracach nad Lazarusem zwiastowała niemały przełom na rynku osłon. Wszystko jednak obróciło się o 180 stopni zaraz po wypuszczeniu na rynek pierwszej partii tego modelu. Jak się okazało, zaledwie delikatnie przewyższa podstawowe osiągi Omegi. Brak większego zainteresowania zmusił producentów do szybkiego obniżenia cen. Mimo to jest jedna rzecz, której Lazarusowi odmówić nie można – dał początek systemom, na których opierały się kolejne, znacznie wydajniejsze osłony.

Osłony: [13/20]
Siła osłon: [16/20]

Aby zakupić TOT Corp. "Lazarus" wykonaj przelew o wartości 100 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

TOT Corp. "Sentinel"
250 000 Kredytów


Porażka Lazarusa dała inżynierom z TOT Corp. (Technologies of Tomorrow) sporą motywacje do rozpoczęcia prac nad jego następcą. Mając opanowane podstawy nowych technolgii używanych przy konstrukcji generatorów osłon, specjaliści mogli pójść o krok dalej i znacznie rozwinąć możliwości tego urządzenia. Tak powstał Sentinel, który był uważany za kolejny kamień milowy tej branży.

Osłony: [15/20]
Siła osłon: [17/20]

Aby zakupić TOT Corp. "Sentinel" wykonaj przelew o wartości 250 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Cubetech Solutions "Sierra"
400 000 Kredytów


Firma stojąca za Sierrą pojawiła się niespodziewanie i nagle. Najprawdopdoboniej prace nad tym modelem zostały rozpoczęte jeszcze wiele lat przed oficjalną zapowiedzią sprzętu, który obecnie znajduje się na szczycie rankingów. Za ogromną wydajnością Sierry kroczy także niemała cena.

Osłony: [18/20]
Siła osłon: [18/20]

Aby zakupić Cubetech Solutions "Sierra" wykonaj przelew o wartości 400 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!


Uzbrojenie

Broń kinetyczna

Reckoning
100 000 Kredytów


Ulepszony model podstawowej wyrzutni rakiet, często montowany w nowszych statkach. Od swojej starszej siostry różni się przede wszystkim siłą rażenia oraz jak i obsługiwanymi pociskami – RC-V.

Poziom: [8/20]
Bonus: Brak
Obrażenia: [3d10+5]

Aby zakupić Reckoning wykonaj przelew o wartości 100 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Peacekeeper
200 000 Kredytów


Pośród kapitanów balistycznych okrętów gwiezdnych, Peacekeeper jest zdecydowanie najpopularniejszym modelem wyrzutni rakiet. Choć na pierwszy rzut oka jego osiągi nie różnią się zbytnio od Reckoninga, tak zdecydowanie przewyższa go wygodą użytkowania i celnością. Rakiety stosowane w tym modelu – PC-I – także szczycą się nieco lepszymi osiągami od RC-V.

Poziom: [12/20]
Bonus: Brak
Obrażenia: [3d10+2d6]

Aby zakupić Peacekeeper wykonaj przelew o wartości 200 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Wind's Grip
400 000 Kredytów


Wyrzutnia z nieco wyższej półki cenowej, ceniona głównie przez firmy ochroniarskie. Równie często montowana jest na statkach należących do Rising Special Forces, rzadziej przez pospolitych najemników. Kilka sztuk wpadło także w ręce piratów, jednak bez łatwego oraz taniego dostępu do pocisków WING dość szybko stały się dla nich bezużyteczne.

Poziom: [14/20]
Bonus: Brak
Obrażenia: [3d10+3d6]

Aby zakupić Wind's Grip wykonaj przelew o wartości 400 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Whirlwind
600 000 Kredytów


Whirlwind swoje zastosowanie odnalazł w statkach wojennych należących do USA, bo i prace nad nim finansowo wspierało głównie to mocarstwo. Choć do tej pory był testowany głównie na pirackich okrętach gwiezdnych, można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych modeli wyrzutni rakiet dostępnych na rynku. Korzysta z ulepszonych wersji pocisków WING, tj. WING-2.

Poziom: [16/20]
Bonus: Brak
Obrażenia: [2d20+2d6+5]

Aby zakupić Whirlwind wykonaj przelew o wartości 600 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Doorknocker
750 000 Kredytów


Doorknocker szerzej znany jako mocarny niszczyciel, jest obecnie najbardziej zaawansowaną wyrzutnią rakiet dostępną dla szerszej ludności – o ile oczywiście kogoś na taki wydatek stać. Model ten obsługuje jedynie rakiety z rodziny KNOCK-KNOCK.

Poziom: [18/20]
Bonus: Brak
Obrażenia: [2d20+3d6+5]

Aby zakupić Doorknocker wykonaj przelew o wartości 750 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Broń laserowa

Desolation
50 000 KredytówPoziom: [10/20]
Bonus: jeśli laser nie przebije się przez osłony, zabiera z nich jeden punkt więcej.
Obrażenia: [2d10+1d5]

Aby zakupić Desolation wykonaj przelew o wartości 50 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Party Pooper
150 000 KredytówPoziom: [14/20]
Bonus: jeśli laser nie przebije się przez osłony, zabiera z nich jeden punkt więcej.
Obrażenia: [3d10+1d5]

Aby zakupić Party Pooper wykonaj przelew o wartości 150 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Nightfall
300 000 KredytówPoziom: [16/20]
Bonus: jeśli laser nie przebije się przez osłony, zabiera z nich dwa punkty więcej.
Obrażenia: [3d10+2d6]

Aby zakupić Nightfall wykonaj przelew o wartości 300 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Trinity
600 000 KredytówPoziom: [18/20]
Bonus: jeśli laser nie przebije się przez osłony, zabiera z nich trzy punkty więcej.
Obrażenia: [3d10+3d6]

Aby zakupić Trinity wykonaj przelew o wartości 600 000 Kredytów na konto o nazwie Warsztat. Pamiętaj, aby w komentarzu zawrzeć nazwę przedmiotu, który chcesz kupić!

Moduły